Na Seychelské ostrovy se sjíždí především lidé, kteří si potřebují pouze odpočinout. Je to ale veliké škoda, neboť ostrovy nabízí mnohem víc.
Zážitkem pro turisty může být už jen cesta z letiště do pohodlného hotelu. Silnice na Seychelách jsou neuvěřitelně úzké a ještě k tomu samá zatáčka. Jako bonus tyto silničky se zákruty vedou nad hlubokými roklinami.
Dopravní nehody tu jsou však výjimečně a podobné je to i s kriminalitou. Jeden zločin za rok je na Seychelách opravdová rarita, ani krádeže zde nehrozí. Místní obyvatelé to vysvětlují tím, že hlavním důvodem je vysoká životní úroveň domorodého obyvatelstva.

ostrov

Drahý ráj

A to je pravda. Zdravotnictví i vzdělání mají lidé na Seychelách zadarmo. Zdejší státní pokladnu vydatně živí turismus a Seychelská vláda chce, aby to tak zůstalo i nadále, a Seychely byly To je také hlavním důvodem, proč jsou Seychely tak drahé. Za kilo pomerančů zde zaplatíte v přepočtu sto osmdesát korun. A to nemluvíme o přenocování v hotelu, kde za jednu noc zaplatíte rovných šest tisíc korun. Seychely drží tyto ceny nahoře úmyslně, aby odradily chudé turisty a zůstávaly lákadlem pouze a jedině pro movité návštěvníky ostrovů v oblecích od Versaceho. Protože díky nim se mají lidé na Seychelách velmi dobře a ostrovy si tím také udržují nálepku luxusní země.

moře

Gigantické želvy

Na Seychelských ostrovech nenajdete města přecpaná obchody, restauracemi a zábavními nočními podniky, protože toto není prioritou ostrovů. Seychely mohou nabídnout mnohem více, a to je jedinečnost přírodních úkazů. Zmíníme, že právě Seychely proslavily zejména jejich:

seychely

Ø Nevšední žulové balvany.
Ø Gigantické želvy, a je jich tu pětkrát více než na Galapágách.
Ø Plod kokosovníku, známý svým erotickým tvarem. Je to také největší druh ořechu na světě. Na rozdíl od běžného kokosu však není jedlý.