Školení zaměstnanců v určitých oborech představuje nutnost. Někde je to dáno zákonem, někde je to dáno rychlým vývojem v daném oboru a nutností přizpůsobit se v co nejkratším možném termínu technologickým pokrokům.
školitel přednášky
Jak vidíte firemní školení Vy? Upřímně. Asi budete mít v mnoha případech ambivalentní přístup. Pokud se jedná opravdu o kvalitní školení, tak určitě oceníte, že z profesního hlediska získáte nové odborné vědomosti. Toho si cení každý, kdo chce držet krok, to je nepochybné. Na druhé straně pokud školení má být k něčemu, musí být minimálně tří denní, týdenní (myšlený je pracovní týden) je optimální. Co z toho pro Vás plyne? Rozhodně to, že Vám po celou dobu školení bude stát práce, případně se o ni budou muset podělit Vaši kolegové, což Vám na oblibě nepřidá. Pokud ne, vrátíte se po školení a budete zahlceni prací na hodně dlouhou dobu.

Lze spojit školení s příjemným pobytem

Proto by měli lidé zodpovědní za plánování školení dát záležet, aby dokázali pro své zaměstnance spojit příjemné s užitečným. Rozhodně je na místě zásadní otázka, kde můžete uspořádat perfektní školení .
řečník u mikrofonů
Proč by se školení museli uskutečnit ve městě? Proč nepozvat zaměstnance na nějaké malebné místo, kde by bylo možné spojit firemní vzdělávání například s wellness pobytem plným příjemné relaxace. V tomto případě se samozřejmě nabízí možnost vyrazit do nějaké atraktivní lokality. Zároveň by bylo zcela jistě žádoucí, kdyby se to podařilo zrealizovat na nějakém přijatelném a relativně dostupném místě. Což je rozhodně Vysočina. Spousta krásných míst a optimální prostory nejen pro školení, ale také konference. Zároveň je tady spousta zajímavých turistických lokalit, což může být také příjemným zpestřením pro účastníky školení.