Jen naprosté minimum Čechů má stranou částku, ze které mohou čerpat v případě nenadálých událostí. A to se také odráží na jejich schopnosti tyto nenadálé situace finančně pokrýt.
měření úspor
Nejsme připraveni na špatné časy

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Pro někoho může i pouhá nemocenská znamenat výpadek v příjmech, který se jen těžko nahrazuje. Zvlášť, pokud vám výplata vychází tak, že žijete (lidově řečeno) z ruky do huby.

A když (po trpkém období omezování) konečně obdržíte klasický plat, co se nestane- auto nenastartuje, bojler přestane ohřívat vodu, obrazovka počítače zůstává zatvrzele černá a korunka na ten zub, co vás tak strašně bolí, vyjde také na pár tisíc…


Na tyto krizové „>krizové „>krizové situace bychom měli mít dle odborníků „zálohu“ ve výši šesti měsíčních platů. Ale řekněme si to na rovinu- i když statistiky průměrného platu vesele vyskakují vzhůru, vaše mzda tomu ani zdaleka neodpovídá a poskakovat si rozhodně nemůžete….


Někteří lidé mají na šetření dar. Zvlášť se jedná o naše rodiče a prarodiče, kteří měli či mají naprosto zázračnou schopnost z ničeho ušetřit na metráky uhlí, nové věci do školy a kolo k Vánocům. Nevím, jak vás, ale mě kolikrát až zamrzí, že tito lidé nechodili do škol a neprozradili nám tajemství, jak udělat z mála hodně.
prázdné kapsy u kalhot
Ale co když špatné časy i přesto přijdou?

Nepříjemným událostem je obvykle jedno, v jaké finanční situaci se právě nacházíte. Prostě se stanou. Jedna kapsa prázdná a druhá vymetená…co s tím?

Máte několik možností. Jednou z nich je prostě se omezit, místo auta jezdit autobusem, vodu ohřívat v hrnci a riskovat zánět čelisti místo okamžité opravy zubu. A prostě šetřit, dokud nebude na opravu.


Druhou možností je půjčka. Ale co když budete potřebovat „pouze“ pár tisíc (třeba právě na ten zub) a nejnižší limit bankovního úvěru je pro vás zbytečně vysoký?

Dnes je i na českém trhu nepřeberné množství nebankovních společností, které vám rychle poskytnou peníze i v případě, že by vás banka třeba odmítla https://www.neztracej.cz/bez-penez-by-to-neslo.

Bez peněz by to nešlo
3.9 (78.54%)41